Znaczenie i korzyści z posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej - Dom i ogród

Dodane: 06-03-2024 14:13

ją budynku. Jest to dokument obowiązkowy przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości, a także przy ubieganiu się o dotacje na modernizację budynku.

Korzyści płynące z posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej

Posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej ma wiele korzy

Znaczenie i korzyści z posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej - Dom i ogród świadectwo charakterystyki energetycznej

Znaczenie posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest dokumentem zawierającym informacje na temat zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla związanej z eksploatacści. Po pierwsze, umożliwia oszacowanie potencjalnych kosztów związanych z eksploatacją budynku oraz wybór najlepszych rozwiązań mających na celu poprawę efektywności energetycznej. Ponadto, może być również narzędziem marketingowym, zwiększającym atrakcyjność nieruchomości na rynku. Dodatkowo, posiadanie świadectwa może przyczynić się do poprawy efektywności energetycznej całej infrastruktury kraju.

Jak otrzymać świadectwo charakterystyki energetycznej

Aby otrzymać świadectwo charakterystyki energetycznej, należy skontaktować się z certyfikowanym rzeczoznawcą energetycznym, który przeprowadzi audyt energetyczny budynku. Na jego podstawie zostanie sporządzone świadectwo, które będzie zawierać informacje dotyczące zużycia energii oraz emisji dwutlenku węgla. Należy pamiętać, że świadectwo charakterystyki energetycznej ma ważność określoną czasowo i należy je regularnie odnawiać.